Още един бронз на сметката на Славия

(сн: BGbasket.com)
21-04-2021 18:41 | BGbasket.com

Славия завоюва четвърти бронзов комплект медали в последните четири сезона, след като се наложи над Шампион 2006 с драматично 54:53 в мач №2 от серията за третото място.

"Белите" момичета имат два пъти бронз в първенството и два пъти - за Купата, като този сезон взеха медали и в двата турнира.

Двубоят се разви по подобие на срещата за бронза и за Купата на България, когато първото полувреме бе равностойно и Славия взе превес след паузата.

Шампион 2006 се представи на ниво в първата и втората четвъртини, като във втората ограничи съперника си до 12 точки. За разлика от първата среща баскетболистките на Лъчезар Коцев показаха много борбеност и по нищо не отстъпваха на по-опитния си опонент. На другия полюс Славия правеше страшно много грешки и така изостана на почивката с 28:30.

Второто полувреме обаче започна със 7-0 за Славия за почти 7 минути игра, което заличи напълно пасива им и обърна развоя на срещата.

До разлика обаче така и не се стигаше, като Шампион не се отказа да се бори. Три минути преди сирената Славия водеше само с пет точки и нищо не бе приключило.

Шампион 2006 пропусна няколко възможности да намали още изоставането си и да гони финален щурм, но го стори секунди преди сирената, когато стопи до 1 точка, направи и добра защита, но не стигна до шут за победа.

Валерия Алексиева вкара 17 за успеха, 14 и 10 борби отчете Елена Димова, Вероника Джикова - 10 точки и 12 борби с 8 асистенции.

Мария Делчева вкара 19 за Шампион, 12 отбеляза Микаела Дамянова и 10 Добромира Чанева.