Шумен, Шоутайм и Черно море Тича -2 се класираха за полуфиналите на Изток

(сн. ББЛ)
25-04-2021 19:41 | BGbasket.com

Шумен, Шоутайм и Черно море Тича -2 се класираха за полуфиналите в регион Изток на ББЛ А група. Те спечелиха своите серии с 2-0 победи, а двубоите днес се проведоха в залата на Икономическия университет във Варна.

След трудната победа срещу МУ Варна миналата седмица, днес Шумен спечели убедително втория мач с 95:70, като овладя общо 50 борби в него и затвори серията в своя полза. Началото на мача бе много оспорвано, като след десет минути игра баскетболистите на Янко Янков водеха с 26:24. След това обаче те започнаха да трупат разлика, която още през втория период стана двуцифрена и до края спечелиха убедително.

Шестима завършиха с двуцифрен точков актив за победителите. Най-резултатен бе Кирил Кирилов с 18 точки, а близо до трипъл-дабъл остана Никола Николов – 17 точки, 9 борби и 8 асистенции. За МУ Варна Денислав Колев реализира 12 точки, 11 и 10 борби е Милен Чолаков, а 10 точки добави Фин Уилцех.

ИУ измъкна успеха срещу Шабла в първия мач само с точка преднина, но този път съперникът му спечели със 72:64, с което изравни резултата в серията на 1-1 победи.Варненският тим направи ужасяващо първо полувреме, в което отбеляза общо едва 11 точки и на почивката изоставаше с 11:32. Въпреки лошия старт, ИУ изигра изключително резултатна трета четвърт и преди последната част намали разликата за 41:52. Тимът се доближи само на точка в заключителните минути, но Шабла не допусна пълен обрат и спечели мача. Победителите направиха по-малко грешки от своя съперник, като освен това отбелязаха и повече наказателни удари (23/32 срещу 10/14).

Константин Колев завърши с 16 точки и 9 борби за успеха, Станислав Цонков се отчете с 12 точки и 8 борби, 11 точки има Хакан Сербезов. За ИУ Цветан Савов бе най-резултатен с 19 точки, Явор Ценев има 17 точки и 9 борби, а с14 точки и 8 борби е Николай Маринов, като последните двама не завършиха мача заради натрупани лични нарушения.

Може да бъде изображение с 1 човек, standing, playing a sport, топка и на закрито

Шоутайм остави без победа през сезона Ънстопабъл, след като го надви за втори път в плейофите, този път със 104:73, след като имаше смазващо превъзходство в подкошието. Двубоят бе доста равностоен в първите минути, но постепенно варненският тим дръпна с 20 точки разлика, а на почивката водеше с 55:39. В оставащото време Шоутайм нямаше проблем да поддържа солиден аванс и да спечели още по-убедително.

Николай Николов реализира 26 точки за победителите, Анди Франсис е с 19 точки и 10 борби, Красимир Димитров добави 17 точки, а по 12 имат Петко Петков (13 борби) и Дамян Шишков (8 борби). За Ънстопабъл Кирил Кънев бе над всички с 27 точки, Давид Кръстев е с 19 точки и 9 борби, а Валери Вълчев има 15 точки.

Петият в редовния сезон Черно море Тича -2 постигна още една победа срещу четвъртия Светкавица, този път с 92:74, и се класира за полуфиналите.Въпреки по-големия си брой грешки, „моряците“ имаха предимство по останалите показатели и така спечелиха мача. Тимът от Търговище поведе само веднъж в мача и то през първата четвърт, след която обаче варненци бяха напред с 22:16. Преднината им достигна 22 точки през втория период, а на почивката те водеха с 46:31. След паузата играта доста по-равностойна, но Черно море поддържаше разлика от 15-20 точки и спечели убедително.

Берк Мехмед бе над всички за победителите с 30 точки и 10 борби, Никола Станчев отбеляза 14 точки, с 13 и 7 борби е Мартин Йорданов, а Иван Спиров има 10 точки. За Светкавица Димитър Янчев вкара 29 точки, Сашо Георгиев записа 17 и 8 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МУ ВАРНА - ШУМЕН

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАБЛА - ИУ

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА -2 - СВЕТКАВИЦА

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЪНСТОПАБЪЛ - ШОУТАЙМ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ИЗТОК (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ИЗТОК (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ИЗТОК (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021