Локомотив 2020 и Хебър с убедителни победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
27-04-2021 23:09 | BGbasket.com

Локомотив 2020 и Хебър записаха нови победи в западния регион на ББЛ А група тази вечер в столичната зала „Триадица“ и продължават борбата за първото място в класирането. Те вече са с баланс 23-3 в шампионата, с точка преднина пред другия си конкурент Спортист Своге, който обаче е с мач по-малко и при успех в следващия си мач, ще се върне на лидерската позиция.

В първата среща опитният тим на Локомотив 2020 надви младия състав на Балкан -2 с 94:65. Двубоят започна с леко предимство на домакините, които поддържаха преднина от няколко точки и след десет минути игра водеха с 20:16. Те играеха доста успешно в подкошието, а в комбинация с повечето грешки на съперника, започнаха да трупат разлика и на почивката се откъснаха с 50:33. Преднината на баскетболистите на Георги Младенов достигна 21 точки след паузата, но преди заключителната четвърт „зелените“ намалиха за 56:68. В оставащото време обаче столичният тим напълно доминираше и спечели убедително.

След като пропусна няколко мача за победителите, Станислав Славейков се завърна с дабъл-дабъл от 21 точки и 16 борби. Милен Дудев отбеляза 18 точки, с 15 е Самуел Франсис, с 14 е Иван Павлов, 11 има Калоян Пенчев.

Над всички за отбора от Ботевград бе Илиян Пищиков с 20 точки и 8 борби, 15 точки вкара Михаил Гавазов, с 12 е Ерик Кирилов.

Въпреки че започна по-трудно мача си, Хебър също постигна убедителен успех срещу Правец с 88:66. Победителите вкараха 13 тройки в мача срещу 6 за опонента си, като освен това имаха предимство в подкошието и направиха по-малко грешки.Срещата стартира с много висока резултатност, а след първата част баскетболистите на Георги Велчев водеха с 27:25 след 13 точки на Данаил Христов. Още в началото на втория период обаче тимът от Пазарджик стигна до обрат, а след силни финални минути на полувремето, на почивката бе напред с 49:37. В средата на третата четвърт Хебър се откъсна с 22 точки, а преди последната част водеше с 69:49. В нея Правец започна със серия от 7:0, но след това съперникът му отново увеличи разликата и я задържа до края.

По 15 точки за победителите отбелязаха Вангел Илиев и Георги Кръстев (8 борби), Веселин Веселинов се включи от пейката с 14 точки, Георги Кендеров записа 13 точки и 9 борби, а Юлий Арабаджийски има 10 точки и 10 борби.

За Правец Данаил Христов бе над всички с 26 точки и 10 борби, силно игра и Павлин Ганчев с 12 точки и 18 борби, Иван Руньов добави 11 точки.