ЦСКА се утвърди шести на Запад, победи за Правец, Хебър и Шампион 2006

(Сн: ББЛ)
09-05-2021 20:25 | BGbasket.com

Кръг преди края на западния регион в ББЛ А група, ЦСКА се утвърди на шестата позиция в класирането след успех срещу младия тим на Балкан -2 с 95:78.

Това бе последен мач за „зелените“ в редовния сезон, като те не успяха да си осигурят участие на плейофите. След много равностойна първа четвърт тимът от Ботевград поведе с 24:22.

Преднината му стана двуцифрена малко след старта на втория период, но на почивката разликата отново бе 2 точки – 42:40. Ключова се оказа третата четвърт, в която ЦСКА се разигра и започна да трупа аванс, като преди последната част водеше със 70:60. В оставащото време армейците поддържаха солидна разлика и спечелиха убедително, а най-голямото им предимство бе в подкошието – 58 борби срещу 23.

Асен Попов завърши с 22 точки и 10 борби за успеха, Даниел Запрянов има 18 точки и 10 борби, а с 13 точки и 8 борби се отчете Филип Каменов.

Силен мач за балканци направи Илиян Пищиков, завършил с 30 точки. Михаил Гавазов записа 19 точки и 8 борби, а Хрисимир Маринов добави 12 точки.

НСА изненадващо отстъпи на Правец, като вкара едва 59 точки срещу 70 и така правешкият тим продължава битката за по-предна позиция в ББЛ А група Запад.

Макар и с група от едва 7 играчи, Правец изигра по-силно двубоя и поведе убедително в третата четвърт, когато изкова успеха си.

16 точки и 10 борби записа Владимир Петров, 15 вкара Николай Иванов, с 12 точки и 18 борби приключи Павлин Ганчев.

Георги Дамянов и Виктор Серафимов отбелязаха съответно 13 и 12 за НСА.

Хебър пусна 80 точки срещу Атлетик, но се наложи с 89:80 в друг мач от Западната група. Атлетик наниза 25 срещу 6 в последния период, за да запише почетния резултат.

Георги Кръстев вкара 24 за Хебър, по 16 добавиха Вангел Илиев и Георги Кендеров.

За Атлетик Александър Димитров записа 25 точки и 11 борби, 25 вкара и Радослав Йорданов.

В най-оспорван сблъсък от групата, макар и на дъното, Шампион 2006 победи Микс със 79:77.

Микс остана с група от шестима играчи за срещата, но въпреки това водеха през първото полувреме. След почивката Шампион изравни и до последно мачът бе много равностоен. Мартин Тодоров вкара решаващата тройка за последния обрат с под минута до сирената.

26 точки и 11 борби за пореден дабъл-дабъл регистрира Тодоров, Николай Покровнички вкара 13. За Микс Денис Василев отбеляза 30 с 16 борби, Матей Митев вкара 20, а Иван Илиев - 17.