Фаб Файв загря с победа за плейофите в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
12-05-2021 23:17 | BGbasket.com

Фаб Файв загря с победа за плейофите в западния регион на ББЛ А група. В последния си мач от редовния сезон тимът се наложи над Локомотив София с 86:75, след като водеше през целия мач.

Така той завърши на осмата позиция, а в плейофите ще играе срещу лидера Спортист Своге. Днешният му опонент пък не успя да се класира за фазата на елиминациите.

Само за няколко минути Фаб Файв натрупа двуцифрена преднина, а след доста резултатна първа четвърт поведе с 27:20. Разликата падна едва до 3 точки през втория период, но на почивката тимът отново увеличи преднината си за 47:38.

Символичните домакини в мача стартираха второто полувреме със серия от 18:4 и се откъснаха с 23 точки аванс, а преди последната четвърт водеха със 73:54. Локомотив София спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на мача.

Камен Атанасов завърши с 30 точки и 7 борби за успеха, силно игра и Мартин Горунов с 18 точки и 19 борби, а по 11 точки добавиха Александър-Марко Милър и Николай Леков.

За другия столичен тим 18 точки и 11 борби има Радослав Колев, по 13 точки отбелязаха Димитър Петров и Денислав Иванов.