Правец обърна Политехника за край на редовния сезон на Запад

(сн. ББЛ)
16-05-2021 17:51 | BGbasket.com

Драматична победа за Правец сложи край на редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група. В последния мач преди плейофите тимът надви Политехника със 79:76 на свой терен след много обрати и интрига до последните секунди.

Правец вече си бе гарантирал седмата позиция още преди този мач, а на четвъртфиналите ще срещне Хебър. Днешният му съперник пък остана 13-и в класирането.

Всеки от двата отбора повеждаше с по 8 точки през първото полувреме, а на почивката гостите водеха с 41:36. Преднината им достигна 13 точки след паузата, но преди последната четвърт те имаха минимален аванс при 60:58. При оставащи 23 секунди Политехника водеше с точка, но в последната си атака влезлият като смяна след таймаут Николай Иванов донесе успеха на Правец с успешен индивидуален пробив 3.6 секунди преди сирената. Два точни негови наказателни удара пък оформиха и финалния резултат.

Данаил Христов реализира 25 точки за победителите, 17 от които през първата четвърт. С 16 точки и 20 борби е Павлин Ганчев, а по 15 точки добавиха Николай Иванов (7 борби) и Стефан Гунински (5 тройки).

За Политехника Даниел Христов бе най-резултатен с 21 точки, Найден Найденов вкара 16, с 11 и 7 борби е Омар Ел-Аюби.