16-05-2021 20:00 | BGbasket.com

Ямбол-2 и Несебър взеха аванс в плейофите на регион Юг в ББЛ.

Те вече водят с 1-0 срещу Академик Пд и Берое-2 и са на по един успех от финал.

Вторите срещи са на 22 май.

Ямбол се справи бързо с разочарованието от загубената у дома Купа на БФБ за юноши U19 и изигра страхотен двубой срещу Академик Пловдив за 101:68. На свой терен те записаха отлични втора и последна част за убедителната разлика.

Георги Герганов избухна с 45 точки, 8 борби и 6 асистенции. Златомир Дончев направи дабъл-дабъл със 17 точки и 12 борби, по 13 и 10 добавиха съответно Ярослав Никонов и Андон Вачев.

Кръстомир Михов записа страхотни 19 точки и 18 борби за Академик, 17 и 12 борби добави Даниел Георгиев.

Далеч по-драматично бе в залата в Бургас, където Несебър победи Берое-2 с 87:84 след продължение.

Несебър поведе в първата четвърт с двуцифрен аванс, но Ямбол заличи изоставането и поведе в третия период.

Последната четвърт вървеше кош за кош, без Ямбол да успее да вземе по-добра преднина.

Несебър изравни на два пъти в последната минута и половина, за да стигне до продължение при 78:78 в редовното време.

В добавените пет минути отново се мина равенства и размени на водачеството, на повечето опит на Несебър си каза думата и в крайна сметка победата остана за домакините.

Димитър Найденов вкара 32 точки за победителите, 20 и 17 борби реализира Емилиян Грудов, като на 40 години Найденов игра пълни 45 минути.

Без Дамян Минков, за Берое 35 вкара Калоян Колчев, а пореден трипъл-дабъл отчете Михаил Комбаков - 20 точки, 14 борби и 11 асистенции. Младен Георгиев завърши с 13 и 16 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЯМБОЛ-2 - АКАДЕМИК ПД-2

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НЕСЕБЪР - БЕРОЕ-2

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЮГ (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЮГ (ПОЛУФИНАЛИ)СЕЗОН 2020/2021