Локо 2020 взе оспорван първи плейоф с ЦСКА

(сн. ББЛ)
18-05-2021 21:30 | BGbasket.com

Локомотив 2020 стартира с победа четвъртфиналния плейоф от ББЛ А група, Запад, след 79:70 срещу ЦСКА.

Втората среща е на 21 май, отново в зала Триадица.

След публичните дискусии в последните десетина дни около Локо 2020, срещата бе поверена на старши съдия Николай Цинцарски.

Мачът бе много интересен и равностоен, почти до края. Локомотив поведе с малко в началото на срещата, но в резултатна и атрактивна втора четвърт силите се изравниха. В средата на този период ЦСКА заличи изоставането си и дори поведе за кратко.

След почивката размяната на водачеството продължи и до финалната четвърт играта вървеше кош за кош.

Чак в средата на финалната част, силна серия на Локомотив даде двуцифрен аванс на символичните домакини за първи път в мача. Оттам ЦСКА повече нямаше сили да стопи подобна разлика, въпреки че се бори до края.

Трима играчи на Локомотив завършиха с по 17 точки - Антон Диков, Самуел Франсис и Кристиян Ставрев, като Ставрев взе и 13 борби. Локомотив изпълни и тройно повече наказателни удари - 30 срещу 9.

Завръщането на Виктор Маргаритов за ЦСКА се забеляза с 21 точки за гарда. 11 с 11 борби записа Асен Попов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ 2020 - ЦСКА

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021