Локомотив 2020 е на полуфинал на Запад, НСА изравни на Енигма Фойерверк

(сн. ББЛ)
21-05-2021 23:51 | BGbasket.com

Локомотив 2020 е първият полуфиналист в регион Запад на ББЛ А група, след като отстрани ЦСКА с 2-0 победи. НСА пък изравни четвъртфиналната серия срещу Енигма Фойерверк и я прати в решителен трети мач. Двубоите се проведоха тази вечер в столичната зала „Триадица“.

Победата на Локомотив 2020 срещу ЦСКА отново не бе лесна, като мачът завърши при 82:75. „Черно-белите" изоставаха през почти цялото първо полувреме, но успяха да измъкнат успеха в края. Те очакват съперника си на полуфиналите, като ще се изправят срещу победителя от двойката Хебър – Правец.

Армейците започнаха по-добре мача и след няколко минути игра поведоха с 18:10, но след първата част преднината им бе едва 2 точки – 22:20. Надстрелването между Виктор Маргаритов и Станислав Славейков продължи и през втората четвърт, като именно те бяха водещите фигури в отборите си. В края на полувремето Локомотив 2020 за кратко стигна до обрат, но на почивката ЦСКА отново имаше минимална преднина при 44:43. Срещата продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а след няколко размени на водачеството, преди заключителната четвърт баскетболистите на Георги Младенов бяха напред с 62:60. Тимът на Христо Ценов изравни в началото на последната част, но след това Локомотив 2020 дръпна с няколко точки и задържа преднината си до последно.

Станислав Славейков бе над всички за победителите с 29 точки и 12 борби, Самуел Франсис реализира 19 точки, 10 е Антонио Илиев. За ЦСКА Виктор Маргаритов завърши с 18 точки и 8 борби, Мартин Русев наниза 16 точки, 14 и 7 борби добави Даниел Запрянов.

След драматичната загуба в първия мач, НСА постигна категорична победа срещу Енигма Фойерверк с 95:73, като в неделя двата тима ще определят и кой от тях ще се класира за полуфиналите.

Баскетболистите на Явор Аспарухов стартираха мача със серия от 10:0, благодарение на по-добрата си игра в подкошието и след десет минути игра бяха напред с 25:15. Тимът на Георги Давидов обаче заигра по-добре и в средата на втория период изравни за 29:29, но после НСА отново започна да увеличава аванса си и на почивката той отново бе двуцифрен – 45:35. След паузата играта тръгна сравнително равностойно, но преди последната четвърт отборът от спортната академия водеше с най-голямата разлика до момента при 67:52. За кратко Енигма Фойерверк се доближи на 8 точки от своя съперник в оставащото време, но НСА завърши мача със серия от 17:3 и спечели убедително.

Виктор Серафимов завърши с 24 точки и 7 асистенции за НСА, Мартин Петров отбеляза 19 точки, 18 има Даниел Милчев, с 15 е Георги Дамянов. За съперника Христо Гатев вкара 17 точки, с по 13 са Виктор Германов, Любомир Орешаров и Петър Загоров.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЦСКА - ЛОКОМОТИВ 2020

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЕНИГМА ФОЙЕРВЕРК - НСА

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021