Хебър и НСА са на полуфинал в регион Запад на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
23-05-2021 20:11 | BGbasket.com

Вече са ясни и още два от полуфиналистите в регион Запад на ББЛ А група. След изиграването на днешните решителни трети двубои в сериите им, към следващата фаза се класираха Хебър и НСА. Мачовете се проведоха в столичната зала „Триадица“.

Въпреки загубата в първия кръг, Хебър постигна две убедителни победи срещу Правец този уикенд – днес с 96:71, с което си осигури сблъсък с Локомотив 2020. Символичните гости в мача водеха с няколко точки до средата на втората част, след което обаче тимът от Пазарджик взе инициативата и започна да трупа разлика, която задържа до последно.

Георги Бързаков бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Георги Кендеров записа 17 точки и 12 борби,  по 12 точки отбелязаха Георги Кръстев и Атанас Ангелов, с 10 и 8 борби е Юлий Арабаджийски. За Правец Данаил Христов бе над всички с 23 точки, Николай Иванов вкара 12, с 10 е Марио Христов.

НСА също стигна до пълен обрат в серията си, след като се наложи над Енигма Фойерверк в третия мач със 71:66 и в следващата фаза чака победителя от Спортист Своге и Фаб Файв. Тимът от спортната академия взе инициативата още в началните минути, а след първото полувреме преднината му вече бе двуцифрена – 42:29. За кратко баскетболистите на Георги Давидов се доближиха на 6 точки след паузата, но преди последната четвърт отборът на Явор Аспарухов отново се откъсна при 58:45. Енигма Фойерверк продължи да търси обрата и в оставащото време, но НСА удържа преднината си до последно и спечели.

Драгомир Енчев завърши с 15 точки и 8 борби за победителите, Виктор Серафимов вкара 13 точки, с 12 е Георги Дамянов, а 10 добави Мартин Петров. За съперника Любомир Орешаров бе над всички с 25 точки, 12 има Виктор Германов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ХЕБЪР - ПРАВЕЦ

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НСА - ЕНИГМА ФОЙЕРВЕРК

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021