Барселона и Анадолу оцеляха във фамозни полуфинали, ще спорят за трофея в Евролигата

(сн: euroleague.net)
29-05-2021 00:19 | BGbasket.com

Барселона и Анадолу Ефес ще спорят за трофея в Евролигата, след победи в невероятни полуфинални срещи в Кьолн.

И двата първи сблъсъка от Финалната четворка предложиха фантастична драма до последната стотна.

Лидерът в редовния сезон Барселона оцеля срещу Олимпия Милано след победен кош на Кори Хигинс с 0.8 секунди до сирената и 84:82.

И двата отбора имаха своите моменти в мача, но така и никой не поведе със сериозна разлика. Барселона водеше играта през цялото първо полувреме, но отлична трета четвърт за Милано обърна развоя на срещата и така се стигна до решителни финални минути, в които именно Хигинс пое отговорността.

Никола Миротич вкара 21 за успеха, Ник Калатес добави 17, но се контузи много неприятно в края на двубоя. Хигинс реализира 11 и Пау Гасол - 10.

Кевин Пънтър имаше страхотна вечер за Олимпия с 23 точки, но нямаше късмет с финалния шут за победа на Милано.

ЦСКА Москва навакса 21 точки изоставане, но не успя да пребори Анадолу Ефес и турският състав се наложи с 89:86.

Анадолу Ефес води убедително от първата част, стигайки до аванс от 21 в третия период.

ЦСКА обаче направи невероятна серия в последната четвърт и в заключителните моменти бе на една-единствена точка от съперника. Руският състав

изигра ужасно последните си нападения и не успя да довърши започнатото, а Ефес устиска до края за място на финала.

Още един страхотен мач за сезона записа Василие Мицич с 25 точки за победата. Уил Клайбърн наниза 26 за ЦСКА.

Големият финал е в неделя от 21.30, а преди това от 18.30 е двубоят за третото място.