Хасково и Ямбол -3 се класираха в Топ 4 на националните финали в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
05-06-2021 09:01 | BGbasket.com

Националните финали в ББЛ Б група започнаха днес в зала „Дружба“ в Хасково с участието на най-добрите отбори от различните региони през сезона, като вече са ясни и полуфиналистите в турнира. След мачовете днес напред се класираха домакинът Хасково и Ямбол -3, като място в Топ 4 вече си бяха осигурили Спортни таланти и Чардафон Б.

В първия мач за деня Хасково се наложи над Foot Court с 92:84, след като пропиля двуцифрена преднина в хода на мача, но в края измъкна успеха.

Двубоят започна кош за кош, а след десет минути игра домакините водеха с 27:23. Те поддържаха доста добра успеваемост в подкошието, а в комбинация и с малкото грешки, които правеха, на почивката се оттеглиха при 52:44 в своя полза, като преди това за кратко имаха и двуцифрена преднина. Столичният тим се доближи само на 4 точки след паузата, но преди заключителната четвърт разликата отново бе 8 в полза на съперника – 65:57. Натискът на Foot Court обаче се засили и в средата на последната част тимът стигна до пълен обрат при 76:73. Близо две минути преди края обаче Хасково си върна водачеството и този път не го изпусна до последно.

Ивайло Тонев бе над всички за победителите с 32 точки, 7 борби и 8 асистенции. Динко Христов се отчете с 20 точки и 7 борби, Виктор Колянов реализира 19 точки, с 16 е Владимир Георгиев. За съперника, който бе с доста по-къса ротация, Джими Хънт завърши с 38 точки и 7 асистенции, Николай Николов има 17 точки и 9 борби, с дабъл-дабъл от 13 точки и 15 борби е Ивайло Василев.

В другата среща третият отбор на Ямбол надви Ънстопабъл със 75:57. Победителите водеха през цялото време, но голямата разлика се получи едва в последните минути.

Мерникът и на двата отбора изневеряваше в началото на мача, но все пак ямболии взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 12:6. В средата на втория период авансът им стана двуцифрен, а на почивката те бяха напред с 34:27. След паузата баскетболистите на Николай Костов направиха серия от 14:2 и се откъснаха с 19 точки аванс, но преди последната част тимът от Добрич намали за 45:54. Играта бе сравнително равностойна в началото на заключителния период, но след това символичните гости натрупаха още по-голяма преднина и спечелиха убедително.

Евгени Иванов бе най-резултатен за успеха с 25 точки, като овладя и 9 борби. Стилиян Иванов има 21 точки и 7 борби, а Бисер Хаджифилев е с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби. За Ънстопабъл  по 10 точки отбелязаха Аристидис Папатеодору (8 борби) и Кирил Кънев.