Хасково – Спортни таланти е финалът в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
06-06-2021 10:27 | BGbasket.com

Хасково и Спортни таланти ще спорят за титлата в ББЛ Б група през този сезон. Двата тима спечелиха днешните си полуфинали, отстранявайки съответно Чардафон Б и Ямбол -3, като загубилите ще премерят сили в мача за бронза. Двубоите за медалите са днесв зала „Дружба“ в Хасково.

В първия полуфинал Хасково се наложи над Чардафон Б с 96:72, след като водеше почти през целия мач.

След равностойно начало домакините взеха леко предимство и след първата четвърт водеха с 24:17. Подемът в играта на Хасково продължи и през втория период, като тимът заигра по-стабилно в подкошието и на почивката се откъсна с 56:37. Преднината му достигна 35 точки след паузата, а преди последната част той водеше с 84:52. Чардафон Б успя да заличи част от изоставането с след паузата, но разликата бе твърде голяма за търсене на нещо повече.

Ивайло Тонев отново бе в основата на успеха с 29 точки и 9 борби. Динко Христов завърши с 22 точки и 10 борби, а 15 точки реализира Виктор Колянов. За съперника Антонио Станков бе над всички с 22 точки и 10 борби, Димитър Радев завърши с 19 точки и 7 борби, Стефан Бакалов има 13 точки, 11 добави Петър Митков.

Далеч по-голяма интрига предложи вторият полуфинал, в който Спортни таланти победи Ямбол -3 с 81:79 след продължение и куп обрати през целия мач.

Символичните гости в срещата стартираха с 8 безответни точки, но след десет минути игра столичният тим обърна 20:18. През втория период се стигна до няколко смени на водачеството, а на почивката разликата от 2 точки за Спортни таланти се запази – 38:36. Мачът продължи да бъде много оспорван и след паузата с нова серия от обрати, като преди заключителната четвърт този път Ямбол -3 имаше леко предимство – 55:53. Две секунди преди края отборът от София водеше с 3 точки, но Евгени Иванов бе фаулиран. Той не трепна и при трите наказателни удара, с което прати мача в продължение – 70:70, но в добавеното време Спортни таланти все пак успя да измъкне успеха. Заради натрупани фаулове мача не довършиха Васил Христов и Майкъл Харт от състава на победителите, както и Мартин Чавдаров, Стилиян Иванов и Евгени Иванов. Това остави Ямбол -3 едва с четирима баскетболисти в последните три минути заради по-късата му ротация.

Васил Христов бе най-резултатен за победителите с 16 точки, 15 отбеляза Димитър Търпанов (7 борби), с 14 е Галимир Томов, а 10 вкара Дамян Диков. За съперника Стилиян Иванов реализира 23 точки, Евгени Иванов се отчете с 20 точки и 11 борби, Милен Костов записа 15 точки и 9 борби, а с 10 точки и 11 борби е Мартин Чавдаров.

На петото място завърши Ънстопабъл Б, който спечели служебно мача си срещу Foot Court с 20:0.