Бавни и яростни стана шампион в регион Център на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
06-06-2021 17:43 | BGbasket.com

Бавни и яростни спечели регион Център на ББЛ А група и се класира за националните финали през следващата седмица. В решителния мач за титлата днес тимът надви убедително Локомотив Горна Оряховица с 80:54 на свой терен в зала „Балканстрой“ в Плевен и приключи без загуба в региона си през сезона.

След равностойно начало на мача, домакините завършиха първата част със серия от 23:5 и след десет минути игра водеха с 27:12. Въпреки че резултатността през втория период спадна, преднината на Бавни и яростни продължи да расте и на почивката тимът се откъсна с 44:17.

Гостите смъкнаха разликата под 20 точки в началото на второто полувреме, но преди последната част съперникът им увеличи за 66:38. В оставащото време играта продължи да бъде сравнително равностойна, като плевенският тим нямаше проблем да спечели убедително.

Денислав Трифонов завърши със 17 точки и 7 борби за победителите. По 13 точки отбелязаха Максим Генов и Венцислав Георгиев (11 борби), Александър Илиев се отчете с 11 точки, 10 има Христо Ангелов.

За съперника Тони Прокопиев вкара 15 точки, Фурууа Брендакс записа дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби, а с 10 точки и 7 борби се отчете Радостин Папазов.