Делфин и Шумен се класираха за полуфиналите при момчетата U13

(сн. bk-delfin.org)
10-06-2021 21:49 | BGbasket.com

Делфин и Шумен са първите отбори, които се класираха за полуфиналите на Държавното първенство за момчета U13. Те продължават без поражение и след втория ден от шампионата и утре в директен мач ще определят кой ще завърши начело в група B.

Делфин си осигури място в следващата фаза след втора трудна победа, този път срещу Славия с 53:46.

Шумен пък надви убедително БУБА Баскетбол със 73:51 в последния мач за деня. Домакините спечелиха и четирите части в срещата, но голямата разлика се получи най-вече в третата.

В група А обаче развръзката остава за петък. Черно море Тича оглави временното класиране след нова победа, този път срещу Берое със 72:59. „Моряците“ имаха едва 2 точки аванс преди последната част, но след силни финални минути спечелиха мача, оставяйки съперника си последен с две загуби.

Балкан постигна първи успех на шампионата, след като се наложи над ЦСКА със 76:62 заради по-силното си второ полувреме, като така и двата тима се изравниха с баланс 1-1.

Така всичко ще се реши от мачовете, които ще се изиграят утре, като може да се получат и тройни въртележки.