Чавдар отстрани БУБА от Купата при U16 след трилър с продължение

(сн: BGbasket.com)
11-06-2021 19:06 | Мария Маринова

Чавдар Троян е поредният отбор, който се класира за полуфиналите в турнира за Купа БФБ при 16-годишните момчета. На старта на турнира в Ботевград тимът отстрани БУБА с 93:86 в много оспорван и интересен мач, преминал през куп обрати и решен след продължение.

Съперник на Чавдар в следващия етап ще бъде Дунав Русе, който по-рано днес постигна убедителна победа срещу ЦСКА.

Баскетболистите на Лъчезар Диков поведоха с 10:4  в началото на мача, но съперникът им отвърна със силна серия и стигна до пълен обрат, като след десет минути игра водеше с 19:18. Троянци печелеха убедително в подкошието, но правеха много пропуски и на почивката БУБА излезе напред при 41:35.

Столичният тим поддържаше аванс от няколко точки след паузата, но Чавдар завърши частта със серия от 16:2 и преди заключителния период за първи път водеше с двуцифрена разлика – 66:56. Отборът на Ивайло Желев обаче не се отказа и малко повече от минута преди края изравни за 79:79. В оставащото време и двата отбора пропуснаха възможности да си осигурят победата и мачът бе пратен в продължение.

БУБА поведе на старта на добавените минути, но след това съперникът им отново излезе напред след 7 безответни точки и този път не изпусна водачеството си до последно.

Славян Лишев стана водещ реализатор на отбора си с 33 точки и 7 асистенции. Тервел Бажанов също имаше основен принос за победата със 17 точки и 20 борби. Георги Бойнов вкара 15 точки, с 14 и 8 борби е Никодим Моев, а Пламен Гурлевски отбеляза 10 точки.

За БУБА над всички с 36 точки бе Станислав Хинков. Александър Жилев записа 17 точки и 15 борби, а Иван Димитров добави 10 точки.