Западен финал на ББЛ: НСА отказа Шабла и ще спори за титлата

(Сн: ББЛ)
12-06-2021 18:03 | BGbasket.com

НСА стигна до финал в ББЛ след успех над Шабла във втората полуфинална среща - 82:73.

НСА ще срещне Локомотив 2020 в битка за трофея в неделя, в изцяло западен сблъсък от ББЛ. Локо 2020 бе втори в крайното класиране в групата, а НСА - трети, но сега и двата тима ще имат шанс за титлата.

НСА изигра страхотна втора четвърт, в която взе много сериозна преднина и не я изпусна, въпреки щурма на Шабла в края.

Двубоят започна изключително равностойно, но и с доста пропуски, а след десет минути баскетболистите на Явор Аспарухов поведоха с 13:12. През втората част обаче настъпи подем в играта им, те вкараха 30 точки само в нея и на почивката се откъснаха с 43:27.

Столичният тим поддържаше двуцифрен аванс и след паузата, а преди заключителната четвърт водеше с 64:47. До края Шабла успя да стопи част от изоставането си, но когато на практика мачът вече се доиграваше.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 22 точки (5 тройки), Виктор Серафимов отбеляза 19, с 11 е Мартин Петров.

За Шабла Станислав Цонков отбеляза 27 точки, Симеон Савов реализира 16, с 10 и 7 асистенции завърши Андреан Мавров.

Шабла ще спори с плевенския Бавни и яростни за бронзовите медали.