Дунав 2016 обърна Левски в дерби от група Б, победи за Локо Сф и Берое

(Сн: facebook.com/Beroewomen)
23-06-2021 21:35 | BGbasket.com

Дунав 2016 надви Левски с 63:58 в най-оспорвания мач от първия ден от финалите за момичета U16.

Русенки наваксаха изоставане от десетина точки в първото полувреме и в края му се оттеглиха сами с добра преднина. Левски почти настигна съперника в последната четвърт, но доминацията на Дунав под коша им донесе крайния успех.

Зорница Герасимова завърши с 14 точки и 10 борби, 11 добави Никол Йовчева, а Дунав взе 67 борби и отбеляза 42 точки под коша. Никол Бончева реализира 25 за Левски.

Локомотив София преодоля Монтана 2003 със силно второ полувреме за 69:50.

Силите бяха изравнени до почивката, като столичанки имаха само три точки аванс, но в третия период дръпнаха, за да приключат опонента в последната част.

Магдалена Георгиева вкара 16 за Локо София, Ренета Димитрова добави 14 и 10 борби. Гергана Цекова се отчете с 12 борби и 5 точки. Виктория Ячева вкара 9 за Монтана.

Берое Стара Загора вкара най-много за 74:41 срещу НСА.

Берое се развихри във втората и в последната четвъртини, за да стигне до солидния резултат.

Яна Карамфилова започна с 18 точки и 10 борби в този първи мач, 12 със 7 борби отчете Гергана Маданкова.

За НСА Ема Динчева реализира 18 със 7 борби.