Националите U20 загубиха от домакина втората си контрола в Македония

(сн. kfsm.mk)
08-07-2021 20:47 | BGbasket.com

Националният отбор на България за младежи U20 претърпя втора загуба в серията контролни срещи в Северна Македония. Тимът отстъпи на тима домакина със 70:81, след като вчера загуби от Украйна. Утре на отбора на Георги Младенов му предстои мач със сборен колежански американски отбор.

Домакините имаха минимална преднина през първата четвърт, но през втората се откъснаха далеч напред в резултата, повеждайки с цели 21 точки – 46:25 на почивката. Националите ни показаха по-добра игра след почивката и спечелиха следващите две части, за да намалят разликата в крайния резултат.

СНИМКИ ОТ МАЧА

Емил Стоилов направи дабъл дабъл от 18 точки и 14 борби за победителите, а с 12 точки се включи Дамян Минков. За Северна Македония Лейсън Зекири записа 20 точки и 5 борби.