Младежите U20 загубиха и последната си контрола в Скопие

(сн: BGbasket.com)
09-07-2021 23:15 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за младежи U20 загуби и последната си контрола в Скопие. В среща, изиграна тази вечер в СРЦ Кале, нашите отстъпиха на сборния колежански тим от САЩ Атлети в действие с 55:86, след като изоставаха през целия мач.

Това бе трета загуба за България U20 след тези от Украйна U20 и Северна Македония U20 в предните два дни.

След размяна на няколко коша на старта, американците взеха инициативата и след десет минути игра се откъснаха с 25:8. Георги Младенов завъртя целия си състав още през първото полувреме за разлика от съперника, който бе с доста къса ротация в мача. Нашите обаче правеха много грешки и пропуски, включително и от фаула. Атлети в действие пък реализира доста точки на бързи атаки и така на почивката водеше с 46:20.

След паузата българите заиграха малко по-добре в подкошието и за кратко намалиха пасива си на 17 точки, а преди последната четвърт изоставаха с 42:65. В оставащото време обаче разликата продължи да расте и достигна до 36 точки, като на практика мачът се доиграваше.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за България с 12 точки, 11 има Веселин Господинов.

За американците, които играха едва със седем баскетболисти, петима завършиха с двуцифрен точков актив, като по 17 вкараха Ел Джей Крайър и Остин Гарнър.