Младежите U20 завършиха трети на Чалънджъра в Тбилиси

(сн. FIBA.basketball)
25-07-2021 18:04 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за младежи U20 завърши на трето място участието си в европейския Чалънджър в Тбилиси. В последния си мач от надпреварата днес тимът ни отстъпи на Германия с 65:74 и остана с две победи и три загуби.

Победител в турнира стана Франция без поражение, докато днешният ни съперник финишира на втората позиция. До края на турнира има още един мач между Грузия и Полша, като победителят от него ще се изравни с българите с баланс 2-3, но отборът ни няма как да бъде изместен от третото място, защото има предимство в директните мачове и срещу двата тима.

Двубоят днес започна много лошо за нашите, които само за няколко минути допуснаха двуцифрено изоставане. Те отстъпваха в подкошието, а стрелбата им също не вървеше и след първата четвърт Германия се откъсна с 28:11. Впоследствие обаче грешките на съперника също зачестиха. Това позволи на българите да се доближат само до 7 точки, но на почивката отново пасивът им бе двуцифрен – 35:49.

След паузата баскетболистите на Георги Младенов отново започнаха да топят пасива си и този път от него останаха едва 5 точки, но преди последната четвърт разликата от 14 се запази – 53:67. До края германците поддържаха преднината си и спечелиха.

Дамян Минков бе най-резултатен за България с 18 точки. Емил Стоилов завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби, Лъчезар Тошков добави 10 точки.

За Германия по 16 точки вкараха Елиас Багет и Бент Лойхтен, с 15 е Тристан да Силва.