Юношите са полуфиналисти в Левице след още един успех в Чалънджъра

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

06-08-2021 00:08 | BGbasket.com

Юношите U18 се класираха за полуфинал на Чалънджър турнира в Левице, Словакия. Това се случи след втори успех - над Ирландия с 99:89.

Мачът бе еднопосочна улица още от първите минути, като едва в края разликата падна от почти 30 точки до под 10.

Българският тим направи страхотна серия от 12-0 още в първата част, за да вземе солиден аванс.

И вторият период бе спечелен убедително от нашите и България се оттегли с преднина от 56:31 на почивката.

Георги Герганов и Виктор Гергов поведоха тона за страхотни проценти през първото полувреме като и двамата нямаха пропуск от игра. Целият отбор пък бе с над 55% от всички зони за тези 20 минути.

След почивката процентът от тройката падна малко, но като цяло България нямаше проблем да поддържа стабилна преднина от 30-тина точки в голяма част от времето.

Чак в последните 6-7 минути от срещата концентрацията много падна и Ирландия използва момента, за да скъси дистанцията до само 10 точки.

След това разликата падна и до 7 точки, но българският състав вече бе затегнал редиците и издържа финалните моменти за победата.

България направи 30 асистенции, но и 25 грешки.

21 точки и 9 асистенции отчете Георги Герганов, 19 добави Денис Камбуров, 16 - Виктор Гергов. Само за 8 минути на терена Христо Бъчков записа 8 точки и 4 борби.

Полуфиналната среща ще бъде в събота, а съперникът на нашите ще е вторият от група Е.