Балкан спечели убедително и втората контрола в Сърбия

(сн. balkan-basket.com)
13-09-2021 20:05 | BGbasket.com

Балкан постигна победа и във втората си контрола в Сърбия. След успеха срещу Здравле Лесковац вчера, днес баскетболистите на Небойша Видич се наложиха и над Динамик Белград с 88:63.

„Зелените“ стартираха срещата с 9 поредни точки, а след десет минути игра водеха с 22:12. Почти през цялата втора четвърт те поддържаха двуцифрен аванс, като на почивката се оттеглиха при 46:35.

Преднината на Балкан достигна 19 точки след паузата, а заключителната четвърт започна при 62:48 в негова полза. До края гостите не изпуснаха инициативата, а в последните минути направиха победата си още по-изразителна.

След тази контрола тимът на Небойша Видич се завръща в Ботевград, където ще продължи подготовката си. В сряда от 18:00 ботевградчани приемат у дома Академик Пловдив в трета проверка преди началото на шампионата, съобщава balkan-basket.com.

Най-резултатен за втория успех бе Димитър Димитров с 21 точки (4/5 от тройката), а американският гард Калил Дюкс се включи със 17 точки (5/8 от тройката) и 7 асистенции. Дерик Маркс, който е на проби, отново имаше добър принос, отбелязвайки 15 от пейката, а 12 добави Крис Минков. Николай Грозев реализира 9, с 4 точки и 5 асистенции бе Илиян Пищиков, по 3 точки имаха Михаил Гавазов и Мариян Хубанов, а с по 2 Трейвин Тибодо и Денислав Вутев.

Част от Динамик Белград бе и бившият играч на Балкан от сезон 2014/15 Ненад Шулович.

Тагове: Балкан