Рилски спортист допусна обрат във втората си контрола в Румъния

(сн.instagram.com/rilski_sportist)
17-09-2021 18:31 | BGbasket.com

Рилски спортист претърпя драматична загуба и във втората от двете контроли в Румъния, част от мемориалния турнир „Антонио Алексе“. След поражението с точка от Орадя вчера, днес българският тим отстъпи и Питещ с 69:71 след обрат през второто полувреме.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров започнаха много добре мача и поведоха с 23:14 след десет минути игра. През втория период авансът им стана двуцифрен и на почивката се оттеглиха при 42:26 в своя полза.

След прекъсването обаче Питещ взе инициативата и преди последната част намали преднината на тима от Самоков едва на 5 точки – 54:49. В оставащото време румънският отбор направи пълен обрат и измъкна успеха в края.

За Рилски спортист най-добър в мача бе Брендън Браун, който приключи със 17 точки. Трей Портър остана на крачка от поредния си дабъл-дабъл, регистрирайки 12 борби и 9 точки, а с по 8 вкараха Алекс Симеонов, Деян Карамфилов и Мирослав Васов.

Двете загуби оставят Рилски спортист на последното място в турнира, докато утре Орадя и Питещ ще определят и победителя в директен мач. Българският тим се прибира у нас тази вечер.

Тагове: Рилски спортист