Балкан обърна Рилски в края и спечели Купа Плевен

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: Николай Христов)

26-09-2021 21:20 | BGbasket.com

Балкан направи страхотен обрат в края, за да се наложи над Рилски спортист със 79:76 в силен мач, за финал на турнира за Купа Плевен.

14 смени на водачеството и 12 равенства белязаха двубоя. Той бе решен от Дерик Маркс с наказателни изстрели в края, а Рилски пропусна в края да доведе срещата до продължение

Рилецо стартира силно срещата и дръпна рано-рано, но след силно включване на Алихан Демир и Митко Димитров в края на първата част “зелените” ги настигнаха. Тройка на Алекс Симеонов в последните секунди на първата даде предимство от 23:24 за самоковци.

Вторият период започна с няколко смени на водачеството, но няколко отворени стрелби на Алън Хес върнаха предимството на Рилски. Балкан успя отново да обърне в средата на четвъртината, но Рилски изравни на почивката за 42:42.

След подновяването на играта Балкан остана без кош близо 4 минути, а самоковци направиха за първи път от началото 10 точки аванс (42:52) след серия 10-0.

В третата пет лични нарушения натрупаха Калил Дюкс и Трейвън Тибодо, което ги извади рано от игра.

Най-голямата разлика в полза на Рилски стигна до 11, но ботевградчани постепенно я стопиха до 59:63.

Балкан успя и да поведе в четвъртия период, при 69:67 и оттам последва размяна на водачеството в поредица от атаки.

Минута преди края Балкан поведе след два фаула на Дерик Маркс. 11.4 секунди секунди преди края при една точка за Балкан той бе фаулиран и вкара и двата, за да увеличи на три точки аванса при 79:76. Последва таймаут за Рилски, след който самоковци пропуснаха на два пъти от тройката и победата остана в ръцете на Балкан.

Алихан Демир бе най-резултатен за успеха с 21 точки, а 12 отбеляза Дерик Маркс. По 11 имаха Крис Минков и Митко Димитров, а с 10 завърши Николай Грозев.

Брендън Браун бе над всички за Рилски спортист с 23 точки, а 21 отбеляза Трей Портър. Алекс Симеонов вкара 13, а 10 Алън Хес. Павлин Иванов не игра и в двата мача в Плевен.

Турнирът, макар и за Купа Плевен, завърши без награждаване и трофеи или друго отличие за победителите.