Ямбол победи Черно море на старта на турнира във Варна

(сн. facebook.com/Beroebasketball, архив)
30-09-2021 20:42 | BGbasket.com

Ямбол спечели първия мач от Черноморските игри. На старта на турнира във Варна баскетболистите на Тони Дечев се наложиха над домакина Черно море Тича със 77:64 най-вече заради по-добрата си игра в подкошието.

„Моряците“ започнаха по-добре срещата, като само за няколко минути игра дръпнаха с 8 точки, а след първата четвърт бяха напред с 23:17. Гостите обаче заиграха много по-добре през втория период и на почивката обърнаха за 41:38.

Ямбол водеше почти през цялата трета четвърт и въпреки че за кратко се стигна до ново равенство, преди последната четвърт резултатът бе 62:56 в негова полза. В оставащото време разликата стана двуцифрена, като тимът успя да удържи водачеството си до последно.

Много силен мач за победителите изигра Кортни Аликзандър с 22 точки и 15 борби. Джеремая Пейдж реализира 20 точки, с 13 и 7 борби е Александър Матушев Тадж Ридли пропусна двубоя заради контузия. .

Лъчезар Тошков вкара 12 точки за Черно море, с 10 е Мартин Йорданов.