Рилски спортист пак пречупи Левски

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

16-10-2021 20:49 | BGbasket.com

Рилски спортист надделя над Левски във втория пореден сблъсък между двата тима след този за Суперкупата на страната. В среща от 2-ия кръг от НБЛ воденият от треньора Людмил Хаджисотиров тим победи с 88:69 като домакин в „Арена Самоков“. Рилски спортист продължава с два успеха от началото на сезона, а за „сините“ това бе първо поражение. В следващия кръг на 23-и октомври самоковци гостуват на Ямбол, а на 25-и октомври Левски е домакин на Черноморец.

Баскетболистите на Рилски спортист бяха много активни в защита и превъзхождаха съперника при стрелбата (53%-33/62 срещу 32%-24/75 от игра), както и в борбата под коша (47:37), а със силна последна четвърт, която спечелиха с 24:9 подпечатаха успеха си. Алекс Симеонов изигра отличен мач за домакините и бе най-резултатен с 23 точки, от които 4 тройки и овладя 9 борби, докато в редиците на гостите се отличаваше Чавдар Костов, който завърши с 20 точки. За Рилски спортист Павлин Иванов реализира още 14 точки и добави 4 асистенции, а Трей Портър приключи с дабъл-дабъл - 12 точки и 10 борби. За Левски Венцислав Петков вкара 19 точки, плюс 3 борби и 3 асистенции, а 12 точки добави Цветомир Чернокожев.

Самоковци започнаха добре и след 10 минути поведоха с 23:16. Последователни технически нарушения за пейката на Левски и помощник-треньора Димитър Ангелов донесоха аванс от 25:16 за домакините на старта на втората четвърт. „Сините“ успяха да намалят до 1 точка пасива си в средата на частта, но със серия от 8:0 Рилски спортист бързо си върна аванса, а след нови 5 безответни точки вдигна разликата до 9 по-малко от 2 минути преди почивката, която дойде при 41:35.

Началото на второто полувреме бе изключително интересно, като водени от Чавдар Костов и Цветомир Чернокожев гостите на два пъти поведоха при 43:41 и 48:45. Рилски спортист отговори със серия от 10:0, за да дръпне с 55:48, а после вдигна разликата над 10 при 63:52. Добрата стрелба от тройката доближи „сините“ в края на частта и преди финалните 10 минути резултатът бе 64:60. Чавдар Костов пострада при сблъсък с Трей Портър, но по-късно се завърна в игра, макар и с превързана глава. В последната четвърт домакините не допуснаха колебания и със серия от 13:3 поведоха с 16 точки – 80:64, а после безпроблемно приключиха мача.