Убедителни победи на Изток в ББЛ А група, Тончев избухна с 13 тройки

(сн: ББЛ)
17-10-2021 18:41 | BGbasket.com

Отборите на Икономически университет, Шумен -2 и Шоутайм спечелиха днешните мачове от регион Изток на ББЛ А група, които се проведоха във Варна.

Икономически университет се справи без никакви проблеми със Светкавица Търговище, като победи на свой терен с 88:51.

Макар и с 8 баскетболисти на линия, Петко Делев и тимът му започнаха силно от самото начало и още в първата част нанизаха 30 точки. Следващите две четвъртини бяха доста по-равностойни, но в последната скочи до крайната от 37 точки.

В заключителния период Светкавица отбеляза едва 6 точки, а ИУ - 28.

Дабъл-дабъл регистрираха двама играчи на варненци - Петър Христов с 21 точки и 10 борби, плюс още 5 асистенции, и Борис Василев с 16 точки и 14 борби. 15 точки добави Явор Цанев и 14 - Николай Маринов.

За Светкавица Александър Янчев реализира 21 с 8 борби, 11 добави Сашо Георгиев.

Вторият отбор на Шумен се наложи над Ънстопабъл убедително след 47 точки и коефициент 50 за Ростислав Тончев! Шуменци победиха със 114:87.

Разликата се получи още в първата четвърт, като във втората и третата Шумен-2 се откъсна напред и накрая равностойният четвърти период бе без значение за крайния изход.

Тончев освен 47 точки записа и страхотни проценти - 17/20 от стрелба, вкарвайки и 13 тройки. 18 вкара Никола Любенов и 17 - Йоан Йоргов.

Пламен Петков отбеляза 18 за Ънстопабъл, по 17 добавиха Кирил Кънев и Петър Демирев.

Шампионът в региона през миналия сезон Шоутайм записа първа победа, след като в последния мач за деня надви Шабла с 81:66.

Варненският тим на два пъти повеждаше с двуцифрена разлика през първото полувреме, а на почивката бе напред с 33:29. Отборът на Саша Топчов успя да се доближи едва на точка след паузата, но след много силен край на третата част, преди решителния период Шоутайм отново водеше убедително при 56:43. Баскетболистите на Кирил Петров дръпнаха с 23 точки в оставащото време и въпреки че Шабла отново стопи част от разликата, нямаха проблем да спечелят мача.

Красимир Димитров бе най-резултатен за победителите с 20 точки, като овладя и 12 борби. Милен Чолаков също записа дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби, с 14 точки е Никола Николов, а 12 добави Пламен Илиев.

За Шабла по 13 точки отбелязаха Илхан Арабаджиев (9 борби) и Ивайло Тодоров, с 12 и 7 борби е Симеон Савов, а Константин Колев се отчете с 11 точки и 7 борби.