Фаб Файв надви драматично Славия, категорична победа за Хебър

(сн. ББЛ)
21-10-2021 23:41 | BGbasket.com

Фаб Файв и Хебър постигнаха победи в днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в зала „Триадица“ в София.

Фаб Файв продължава да е без загуба от началото на шампионата, след като се наложи над Славия със 70:66 след продължение за третата си поредна победа.

През цялото първо полувреме разликата така и не надхвърли 4-5 точки, а на почивката баскетболистите в черни екипи бяха напред с 26:23. След паузата обаче Фаб Файв стигна до пълен обрат и дори поведе с двуцифрена разлика, като преди заключителната четвърт резултатът бе 40:35 в негова полза. В оставащото време последваха нови размени на водачеството, като нито един от двата отбора не успя да вземе превес и така мачът бе пратен в продължение при 55:55. Минута преди края се стигна до ново равенство, след което символичните домакини вкараха 4 поредни точки и удържаха преднината си до последно.

Георги Кръстев бе над всички за победителите със 17 точки и 12 борби. Камен Атанасов се отчете с 14 точки, по 12 имат Павел Теофилов и Георги Митровски (10 борби), а Красимир Кръстев добави 10 точки.

Александър Ангелов реализира 23 точки за съперника. Самуел Франсис вкара 15, с 10 и 8 борби е Слав Георгиев.

За разлика от този двубой, интригата във втория мач приключи доста рано. След загубата от младия състав на Балкан -2 в миналия кръг, Хебър се върна на победния път след убедителен успех срещу Микс с 87:48.

Баскетболистите на Веселин Веселинов на практика си свършиха работата още в началото. Само за четири минути те поведоха с 16:0, а след първата четвърт се откъснаха с 39:7. През втория период Хебър намали темпото, но столичният тим имаше едва 15% успеваемост при стрелбата от игра и на почивката авансът на съперника му стана още по-внушителен – 57:17. След паузата играта бе доста по-равностойна, като отборът от Пазарджик поддържаше разлика от около 40 точки и преди заключителната четвърт водеше със 73:35. В оставащото време резултатността бе доста ниска, но на практика победителят вече бе ясен и мачът се доиграваше. Хебър овладя двойно повече борби в срещата (60 срещи 30), като именно оттам дойде и основната разлика.

Герасим Николов бе най-резултатен за победителите с 14 точки. По 13 отбелязаха Юлий Арабаджийски, Атанас Ангелов, Кристиян Георгиев и Стоян Петков (16 борби), а 11 точки добави Станислав Славейков.

За Микс Евгени Иванов вкара 10 точки, по 8 имат Валентин Анакиев и Милен Костов.