Къри изведе Уориърс до успех, Маями удари Милуоки

22-10-2021 09:49 | BGbasket.com

С 45 точки, 10 борби и 1 асистенция Стеф Къри изведе своя Голдън Стейт до победа над Лос Анджелис Клипърс със 115:113 в двубой от редовния сезон на НБА. Успехът бе втори за Уориърс и първи домакински.

Къри вкара 8 тройки, а треньорът Стив Кър коментира след мача: „Стеф Къри просто беше Стеф Къри. Никога не е имало някой друг като него. Последните две тройки бяха невероятни.“

Домакините започнаха силно, но Клипърс имаха точка аванс на почивката. В последната четвърт обаче Голдън Стейт успя да измъкне победата. За гостите Пол Джордж се отчете с 29 точки, 11 борби и 6 асистенции.

Отборът на Атланта надделя над Далас със 114:87 след 19 точки, 2 борби и 14 асистенции на Трей Йънг. Лука Дончич бе най-ефективен за Далас с 18 точки, 11 борби и 7 асистенции, но Маверикс не успяха да избегнат негативния старт.

Маями нанесе поражение на Милуоки със 137:95, подобрявайки рекорда си за най-много отбелязани точки в откриващия си мач за сезона. Предишното най-добро постижение бе 128 точки от 1999-а година.

С 15 точки, 10 борби и 2 асистенции на Янис Адетокумбо не успя спаси шампионите от първа загуба в гостуванията. Тайлър Хиро пък бе най-полезен за Хийт с 27 точки, 6 борби и 5 асистенции.