Загуба за Балкан U16 в първия мач от ЕМБЛ

(сн. balkan-basket.com, архив)
22-10-2021 17:38 | BGbasket.com

Балкан U16 започна със загуба участието си в Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ) през този сезон. В първия си мач от турнира в Унгария „зелените“ отстъпиха на домакина Раттебер Академия с 46:85.

След оспорвани начални минути отборът от Печ натрупа двуцифрена разлика и след първата четвърт поведе с 22:8. Преднината на тима продължи да расте и през втория период и на почивката той дръпна с 41:20.

След паузата играта тръгна доста по-равностойно, но Ратгебер Академия поддържаше солиден аванс и преди заключителната четвърт разликата от 21 точки се запази – 61:40. В заключителните минути мерникът на балканци започна сериозно да изневерява и те отбелязаха само 6 точки за цялата последна част, което позволи на съперника им да спечели още по-убедително.

Българският тим стреля едва 6% от тройката (2/30), като отстъпваше и при играта в подкошието.

Александър Гавалюгов вкара близо половината от точките на Балкан в мача – 20, включително и двете тройки, но от 15 опита от далечно разстояние. По 7 точки добавиха Велизар Георгиев и Кристиян Василев (7 борби). Галин Георгиев се отчете с 6 точки и 10 борби.

За победителите дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби записа Медард Ангял.

СТАТИСТИКА НА БАЛКАН U16 ОТ МАЧА С РАТГЕБЕР АКАДЕМИЯ U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕМБЛ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКА ЗОНА, МОМЧЕТА U16 / РЕДОВЕН СЕЗОН, ГРУПА B

Тагове: Балкан U16, ЕМБЛ