Сигал Прищина не даде шанс на Берое в Балканската лига

(сн. facebook.com/BalkanLeagueBIBL)
25-10-2021 22:02 | BGbasket.com

Берое претърпя второ поражение за сезона в Балканската лига. Тимът отстъпи на Сигал Прищина като гост с 61:83 в мач, предвиден за четвъртия кръг. Това бе първа победа за косовския отбор в турнира, като до момента и двата имат актив 1-2. Следващият мач на старозагорския тим е само след два дни – на 27 октомври като гост на Ибър Рожае.

Първото полувреме премина доста равностойно, макар че домакините бяха напред през повечето време. Старозагорци ги следваха плътно и въпреки че допуснаха разлика от десетина точки през втория период, успяха да се приближат само на 5 на почивката. Стабилна трета част за косовския отбор направи разликата двуцифрена, като в края ѝ той вече беше с 14 точки напред. Стабилна последна част, отново спечелена от Сигал, направи победата на тима категорична.

Берое отстъпи на противника си както в процентите за стрелба, така и в борбата, асистенциите, а също така извърши и повече грешки. За българския тим Обина Олека направи дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби, 12 вкара Антон Кук, а 11 – Дикуон Абръм.

За Сигал Никълъс Томсик регистрира 17 точки, 6 борби и 5 асистенции, а 13 отбеляза Дашон Бърк.