Локо ГО с първа победа за сезона, Бавни и яростни и Чавдар продължават без загуба

(сн: ББЛ)
31-10-2021 19:34 | BGbasket.com

Локомотив Горна Оряховица записа първа победа в регион Център на ББЛ А група. Тимът взе дербито на кръга срещу Дунав Русе и след оспорван и интересен мач спечели 63:53. В този кръг именно Локомотив бе домакин на срещите, като използва това си предимство за важен успех.

Втората част изигра решаваща роля за крайния изход от сблъсъка и в нея Локо ГО взе сериозна преднина. След равностойната първа четвърт, в тази втора домакините стигнаха до двуцифрен аванс и на почивка се оттеглиха при 39:26. Слаборезултатна трета четвърт не промени статуквото, а Дунав изигра силни последни минути, но нямаше сили за обрат.

За победата 15 реализира Фурууа Брендакс, 11 Данаил Киров и 10 Пеньо Нацкин.

За младия състав на Дунав Теодор Трифонов се отчете с 12 точки, Асен Нейков с 10 и Виктор Благословинов с 9.

Бавни и яростни и Чавдар Троян продължават гонитбата на върха, като записаха убедителни четвърти поредни победи в днешните си мачове, които се проведоха в Горна Оряховица.

Шампионът в региона от миналия сезон Бавни и яростни надви новака Вихър Айтос с 92:65. Отборът от Плевен започна да трупа разлика от самото начало и на почивката тя вече бе двуцифрена при 41:27. Авансът на тима достигна 31 точки след паузата, а последната четвърт започна при 71:47 в негова полза. До края играта бе сравнително равностойна, като Бавни и яростни нямаше проблем да задържи водачеството си и да спечели.

По 20 точки за успеха вкараха Максим Генов и Венцислав Георгиев (9 борби). Христо Ангелов се отчете със 17 точки и 8 борби, по 10 точки отбелязаха Петьо Колев и Константин Търновски.

За Вихър над всички с 29 точки и 13 борби, но и 8 грешки, бе Стоян Милчев.

Чавдар Троян също не срещна затруднения в своя мач, като победи Чардафон със 78:48. Двата тима разчитаха основно на играта в подкошието през цялото първо полувреме. Баскетболистите на Лъчезар Диков обаче демонстрираха много висока успеваемост именно при стрелбата за две точки и благодарение на това и по-малкото си грешки, на почивката се откъснаха с 46:14. След паузата играта бе доста по-равностойна, като преди последната четвърт Чардафон намали за 34:62. В оставащото време обаче разликата отново надхвърли 30 точки и Чавдар спечели убедително.

Радослав Кочев завърши с 21 точки и 8 борби за победителите. Георги Бойнов наниза 12 точки, по 11 имат Камен Пенчев и Никола Цоневски (9 борби), а 10 точки добави Найден Миховски.

За тима от Габрово единствено Христо Саркизов има двуцифрен актив, като отбеляза 10 точки.