Отново великолепен Везенков изведе Олимпиакос до успеха

03-12-2021 20:23 | BGbasket.com

Александър Везенков записа страхотен коефициент 35 за победата на своя Олимпиакос като гост на Уникс Казан, след 87:84 и продължение.

В редовното време двубоят приключи при 77:77, а тройка на Везенков 30 секунди преди сирената за край на добавения период реши нещата.

Българският баскетболист бе топреализатор в мача, като за 37 минути реализира 22 точки, 8 борби и 3 асистенции. Той отбеляза 3 тройки, а бе безгрешен за точки - 3/3.

Везенков не пропусна и нито веднъж от наказателната линия - 7/7.

В нито един момент от мача разликата не мина 7 точки.

От началото до края всички минути бяха битка, което резонно прати нещата в продължение, въпреки силните моменти на Олимпиакос 4-5 минути преди края на редовното време.

Тони Джекири реализира за Уникс в последната атака, за да прати мача в продължение, а Тайлър Дорси бе блокиран със сирената.

В добавените 5 минути Олимпиакос води минимално, а тройката на Везенков реши нещата.