Берое Стара Загора удържа Монтана в драматичен край и го настигна

04-12-2021 19:24 | BGbasket.com

Берое Стара Загора нанесе първа загуба на Монтана 2003 в женската А група. След драматични последни минути старозагорки се наложиха като гости с резултат 79:75. Така вече и двата отбора са с по 6 победи и загуба в актива си. В следващия кръг Берое отново има гостуване – на Славия, а Монтана също ще пътува до София за мач срещу Шампион 2006.

Почти пълни 20 минути разликата в полза на никой от отборите не беше по-голяма от 5 точки, а водачеството постоянно се сменяше и имаше много изравнявания. Монтанки имаха превес в голяма част от третия период, но в края му беше само с 3 напред при 66:63. В средата на заключителната десетка резултатът отново беше равен при 70:70. След 5 поредни точки на Виолина Кочева Берое поведе, а Теодора Динева отбеляза последните 4 за тима и подпечата победата му.

Динева наниза 26 точки за победителките, Виолина Кочева добави 18 плюс 8 борби, а Цветомира Шаренкапова завърши с 16 плюс 5. Тимът беше без двете си новопривлечени чуждстранни баскетболистки и без Жаклин Златанова в групата.

За Санта Окоцките-Балткоиене записа 23 точки, 10 борби и 8 асистенции, а Марая Кинг добави 21 точки и 17 борби. Капитанът Димана Макариева се отчете с 10 точки и 14 борби.