Черноморец мина през Шумен за девета победа в НБЛ

05-01-2022 19:44 | BGbasket.com

Отборът на Черноморец надви като гост Шумен със 77:68 в мач от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига и постигна девета победа от началото на сезона. Бургазлии имат и две поражения. За домакините от Шумен загубата бе десета, а те остават само с един успех до момента.

Въпреки по-съкратения си състав гостите се справиха със съпротивата на Шумен като доминираха в борбата под коша (61-41) и демонстрираха по-добра стрелба от игра (44%-28%). В състава на Черноморец не бяха Кортни Белджър, който пропусна втори пореден мач и Евгени Хаджирусев. В тяхно отсъствие в състава бе помощник треньорът Михаил Капитанов, който записа три минути в игра за бургазлии.

Баскетболистите на Черноморец поведоха в първата част и до края не изпуснаха водачеството, а най-голямата разлика достигна 20 точки преди последните 10 минути. На почивката резултатът бе 38:22 за гостите, а Тони Троша, който завърши с впечатляващите 23 борби, вече бе овладял 13. Троша добави и 10 точки за успеха на бургазлии.

Ивайло Тонев бе най-резултатен с 21 точки, 2 борби и 2 асистенции, а с по 13 точки за победителите завършиха Тихомир Желев и Георги Боянов. Желев овладя 5 борби, а Боянов – 9. Уендъл Люис се отчете с 12 точки и 12 борби.

За Шумен 22 точки отбеляза Маркъс Майърс, който добави и 12 борби, а Деян Белич се включи с 12 точки и 13 борби. Александър Милов вкара 19 точки.

В следващия кръг Черноморец приема Левски на 8 януари, а ден по-късно Шумен гостува на Академик Пловдив.