Монтана 2003 с драматична загуба на старта на втория етап в Адриатическата лига

05-01-2022 19:29 | BGbasket.com

Монтана 2003 претърпя драматична загуба на старта на втория етап в Адриатическата лига – т.нар Суперлига. Баскетболистките на Мануел Марков отстъпиха като гост на сръбския Войводина 021 с 67:75.

Двубоят премина през много обрати, като до последните минути победителят не бе ясен. До края на третата четвърт двата отбора постоянно си разменяха водачеството, като нито един не успя да поведе с повече от 6-7 точки и преди заключителната четвърт българският тим бе напред с 57:52.

Шест минути и половина преди края на мача Монтана 2003 водеше с 62:54, но домакините завършиха срещата със серия от 21:5 и измъкнаха успеха.

Заради натрупани лични нарушения срещата не завършила Габриела Николова, Евгения Нацкина и Александра Петрова.

Най-резултатна за победителите бе Сара Лумис с 27 точки, като тя овладя и 15 борби.

В този мач Монтана бе без Виктория Стойчева и Марая Кинг. В тяхно отсъствие Санта Окоцките-Балткоиене записа 23 точки и 8 асистенции за гостите, но с 6 грешки, а дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби има Димана Макариева.