Левски се върна на победния път в НБЛ

15-01-2022 20:33 | BGbasket.com

Левски се върна на победния път в Националната баскетболна лига. След двете поредни загуби тимът спечели убедително срещу новака в елита Шумен със 75:51 в среща, изиграна тази вече в зала „Универсиада“ в София.

В игра за шампионите не се появи Марио Литъл, докато за съперника им в състава се завърна Милош Чойбашич.

Победата бе осма за Левски от началото на сезона, като тимът има и четири загуби. Шумен е с баланс 1-12.

Домакините започнаха със серия от 9:0, което принуди Янко Янков да вземе прекъсване по-малко от три минути след началото на мача. Воден от Чавдар Костов и Ивица Радич обаче, столичният тим продължи да владее инициативата и след първата четвърт бе напред с 25:12.

Две бързи тройки на Асен Великов и Лъчезар Димитров в началото на втория период направиха разликата 19 точки, а на почивката Левски водеше с 39:22.

Ниската резултатност се запази и след паузата. Баскетболистите на Константин Папазов обаче поддържаха солиден аванс и преди заключителната четвърт водеше с 54:38. Ситуацията за Шумен се усложни и заради излизането на Виктор Серафимов, който излезе накуцвайки, след като изкълчи глезен, стъпвайки върху крака на съперник.

Гостите се доближиха на 13 точки от своя съперник в началото на заключителната четвърт, но след това Левски отново увеличи аванса си и спечели убедително.

Най-резултатен за успеха бе Чавдар Костов с 22 точки. Ивица Радич се отчете с 16 точки и 9 борби, а 12 точки и 7 борби има Цветомир Чернокожев.

За Шумен дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби записа Деян Белич. По 10 точки добавиха Александър Милов (8 борби) и Маркъс Майърс.