Куп обрати в регион Център и успех за Бавни и яростни в дербито

(сн: ББЛ)
16-01-2022 20:05 | BGbasket.com

Чавдар Троян, Бавни и яростни и Дунав Русе се поздравиха с победи в деветия кръг от ББЛ А група - Център.

В най-интересния двубой от регион Център Бавни и яростни се наложи трудно над Вихър Айтос със 79:77 на негов терен. Тимът от Плевен стартира много силно срещата и след първата четвърт вече имаше двуцифрена преднина при 29:18.

Гостите поддържаха аванса си до края на третата част, когато обаче Вихър обърна за 61:60. Последва серия от обрати, като Бавни и яростни все пак успя да измъкне успеха в последните минути.

Интересното е, че двата тима овладяха по 50 борби в мача, като най-сериозното предимство на победителите бе при вкараните наказателни удари (24/36 срещу 15/28).

По 22 точки за миналогодишния шампион в региона отбелязаха Денислав Трифонов и Венцислав Георгиев (18 борби). Максим Генов е с 16 точки и 9 борби, а 10 точки, 9 борби, 8 асистенции и 8 грешки има Цветан Тодоров.

За домакините над всички с 32 точки и 15 борби бе Стоян Милчев. Георги Стоянов завърши с 18 точки и 8 откраднати топки, а по 11 точки отбелязаха Александър Коешинов и Андрей Илиев (8 борби).

На свой терен Дунав Русе изигра силно второ полувреме, за да победи Локомотив ГО с 82:66, което бе и първият му успех за този сезон.

Първото полувреме не само бе много равностойно, но в края му Локо ГО взе и аванс от пет точки - 36:31.

Дунав обаче изигра по-добре третия период, направи пълен обрат, а в последната четвърт натрупа и разлика.

Теодор Трифонов бе страхотен за Дунав с 30 точки, 9 борби и 9 асистенции. Стоян Ганев завърши с 10 точки и 10 борби, Асен Нейков с 11 и 9 борби.

Гостите играха само с шестима баскетболисти, като Тони Прокопиев се отличи с 31 точки и 18 борби.

Чавдар Троян също се справи с Чардафон след почивката, като победи с 94:79.

На полувремето троянци изоставаха с 38:40, но вкараха 38 само в третата четвърт, за да обърнат и да вземат достатъчна преднина до края.

30 точки вкара Камен Пенчев за Чавдар, 20 и 15 борби добави Радослав Кочев.

Антонио Станков отбеляза 24, 20 за Чардафон отбеляза Димитър Радев, с 12 точки и 10 асистенции се записа Христо Саркизов.