Левски пропиля 21 точки аванс, но продължава напред в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
19-01-2022 20:59 | BGbasket.com

Левски записа драматична загуба в група А на Балканската лига. Тимът отстъпи у дома на македонския Академия ФМП с 81:84 в среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Универсиада“.

Баскетболистите на Константин Папазов пропиляха аванс от 21 точки в хода на мача и загубиха след слабо второ полувреме.

Въпреки поражението обаче, те със сигурност прескачат групата заедно с Балкан, Апоел Галил Елион и Макаби Хайфа, докато Академия ФМП ще остане на последното пето място в нея. Левски спечели първия мач като гост срещу този съперник в Скопие с 29 точки разлика и дори и при равенство в крайното класиране, ще има предимство пред него. В момента българският тим е с баланс 2-4 и два мача по-малко, докато днешният му опонент е с 1-6 и има да изиграе още една среща.

След сравнително равностойно начало на първата четвърт, домакините направиха серия от 14:2 и след десет минути игра се откъснаха с 30:18. През втория период преднината на Левски достигна 21 точки, а на почивката тимът водеше с 49:34, най-вече заради силните изяви на Чавдар Костов, Ивица Радич и Марио Литъл.

След паузата обаче настъпи отпускане в играта на българския отбор. Той правеше доста пропуски, докато дори трудните стрелби на гостите се увенчаваха с успех. Така минута преди края на частта те стигнаха и до пълен обрат при 58:57, а преди последната четвърт равенството бе възстановено – 61:61. Играта продължи кош за кош в оставащото време и с поредица от размени на водачеството. Две минути преди края обаче Академия ФМП отново излезе напред и този път не изпусна преднината си до последно.

Били Айви бе в основата на успеха за гостите с 29 точки. Със 17 е Стефан Кръстаич, а по 11 добавиха Филип Бакоч и Леонид Тодоровски.

За Левски Марио Литъл реализира 21 точки. Ивица Радич се отчете с 20 и 7 борби, а 19 има Чавдар Костов.