Състезатели от ББЛ ще представляват България на квалификациите за Европейското 3х3

(сн. БФБ)
01-05-2022 11:05 | BGbasket.com

Четирима баскетболисти от ББЛ А група ще представляват България на квалификациите за Европейско първенство по 3х3 в Констанца (Румъния) в периода 04-05.06.2022 г.

Кристиян Ставрев, Христо Гатев, Георги Бързаков и Георги Кръстев си заслужиха това право, след като с техния Миньор 2015 спечелиха Държавното първенство по баскетбол 3х3. Решителната фаза от него се проведе в събота в София.

Миньор 2015 записа седем победи от седем мача. Във финала представителите на пернишкия клуб победиха Cereal Killers, съставен от играчи на друг от лидерите в ББЛ А група, Запад – ЦСКА: Никола Цветанов, Александър Димитров, Асен Попов и Даниел Запрянов, с 19:15.

Третото място спечели Перестройка (Драгомир Нейков, Павлин Ганчев, Станимир Георгиев, Данаил Христов) след успех над Локомотив Горна Оряховица (Данаил Киров, Фурууа Брендакс, Георги Павлов и Радостин Папазов) с 20:12.

В турнира участваха 19 отбора, като в 14 от тях имаше представители на ББЛ.

Ето и крайното класиране:

1. Миньор 2015