Берое се бори, но Левски се класира за Топ 4

05-05-2022 20:43 | BGbasket.com

Левски се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига. Тимът затвори серията си с Берое с 2-0, след като тази вечер спечели и втория мач, този път като гост с 87:79.

Бойко Миленков отново разполагаше със състав от едва осем баскетболисти. Вместо Антон Кук, този път в групата се върна друг от чужденците – Седариан Рейнс. Левски пък бе без Лъчезар Димитров.

Отборът от София поведе от самото начало и въпреки че Берое на няколко пъти намаляваше пасива си и бе близо до обрат в началото на второто полувреме, до такъв така и не се стигна.

Съперник на Левски в следващата фаза ще бъде победителят от серията между Балкан и Академик Пловдив. За момента резултатът там е 1-0 в полза на баскетболистите на Небойша Видич.

Двата тима си размениха по няколко коша на старта, след което обаче гостите вкараха 8 безответни точки. Нито един от отборите не успя да отбележи тройка през първата част, но Берое изпусна общо осем пъти само от тази зона. Левски пък компенсира с играта в подкошието и след десет минути игра водеше с 21:10.

Баскетболистите на Бойко Миленков значително подобриха играта си в подкошието през втория период, но продължаваха да изпитват трудности от далечно разстояние. В същото време баскетболистите в сини екипи нанизаха пет тройки само за тази четвърт и на почивката се оттеглиха при 42:34 в своя полза. Най-резултатни през първото полувреме с по 11 точки бяха Александър Янев и Венцислав Петков.

Две бързи тройки на Сотиров и Янев след подновяването на играта намалиха разликата само на 2 точки. Много бързо обаче столичният тим отново започна да трупа преднина и преди заключителната четвърт водеше със 71:57.

Берое обаче не се предаде и на няколко пъти се доближаваше на 7 точки от своя съперник, но Левски не изпусна водачеството си до последно.

Ивица Радич бе над всички за победителите с 18 точки и 10 борби. По 13 точки реализираха Чавдар Костов, Марио Литъл и Венцислав Петков. Джош Паркър записа 10 точки и 7 борби.

За домакините силен мач направи Александър Янев с 23 точки и 12 борби. Мартин Сотиров се отчете със 17 точки и 7 асистенции, с 15 точки и също 7 завършващи паса е Дамян Минков, а 13 точки и 10 борби има Седариан Рейнс.