Светкавица се класира за полуфиналите на Изток

(сн. ББЛ)
08-05-2022 19:59 | BGbasket.com

Светкавица е последният отбор, който се класира за полуфиналите в регион Изток на ББЛ А група. В решителния трети двубой от четвъртфиналите днес тимът се наложи над Ънстопабъл със 77:64 на свой терен и в следващата фаза ще играе с лидера в редовния сезон Шумен -2. Другият полуфинал противопоставя ИУ и Шоутайм.

Домакините изиграха много силно полувреме, в което допуснаха едва 3 грешки. Те доминираха в подкошието и на почивката се откъснаха с 44:23, след като повече от половината от точките на отбора до момента – 23, бяха вкарани от Димитър Янчев и Александър Янчев.

Ънстопабъл показа различно лице след паузата и след серия от 15:3 заличи голяма част от пасива си. След това обаче Светкавица отново започна да трупа аванс и преди последната четвърт водеше с 64:40. Тимът от Добрич спечели последната част, но разликата вече бе твърде голяма за търсене на нещо повече. Гостите отбелязаха 10 тройки срещу само 3, но домакините овладяха 64 борби срещу 44, като вкараха и повече наказателни удари.

Димитър Янчев завърши с 22 точки и 9 борби за успеха. Николай Златков се отчете със 17 точки и 11 борби, а 10 точки добави Александър Янчев.

За Ънстопабъл Петър Демирев реализира 22 точки. Кирил Кънев записа 17 и 8 борби, а 10 има Добромир Шерингов.