Миньор 2015 и Спортист Своге без проблеми на старта на плейофите

(сн. ББЛ)
09-05-2022 23:39 | BGbasket.com

Миньор 2015 и Спортист Своге започнаха с убедителни победи участието си в четвъртфиналните плейофи в регион Запад на ББЛ А група.

В първия мач за деня в столичната зала „Триадица“ Миньор 2015 се наложи над Политехника с 95:76.

Лидерът в редовния сезон изигра много силно първо полувреме, в което на практика си реши мача. Той поведе с двуцифрена преднина само за няколко минути, а след една част игра бе напред с 27:18. Разликата продължи да расте и през втория период, като на почивката резултатът бе 51:32 в негова полза. Резултатността бе доста висока и след паузата, като баскетболистите на Георги Младенов поддържаха комфортен аванс, който не изпуснаха до последно.

Любопитното е, че приблизително 2/3 от точките на победителите бяха вкарани само от двама баскетболисти. Георги Бързаков бе най-резултатен с 33 точки, 30 вкара Георги Дамянов.

За столичния тим Йордан Кирилов отбеляза 21 точки, по 12 имат Стефан Георгиев (8 борби) и Найден Найденов, а с 11 е Филип Сребров.

Спортист Своге също не срещна затруднения срещу Правец и го победи с 88:68 за 1-0 в серията.

Баскетболистите на Емил Горанов взеха инициативата още в началото и след десет минути игра водеха с 22:15. Ключова се оказа силната втора четвърт, в която те лимитираха съперника си само до 8 точки и на почивката се откъснаха с 55:24. Правец заигра доста по-добре след паузата и свали изоставането си до 15, но преди последната част авансът на Спортист отново бе внушителен – 71:50. В оставащото време играта бе сравнително равностойна, като отборът от Своге нямаше проблем да задържи преднината си и да спечели.

Най-резултатен за успеха с 24 бе Иван Ценов, по 17 реализираха Симеон Ценов и Борис Матраков (11 борби), с 16 е Мартин Раднев, 10 има Джими Хънт (9 асистенции).

За Правец Стефан Гунински отбеляза 18 точки, 15 има Данаил Христов, с 14 е Павлин Ганчев (12 борби), а 12 точки добави Ерик Кирилов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНЬОР 2015 - ПОЛИТЕХНИКА

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СПОРТИСТ 1959 СВОГЕ - ПРАВЕЦ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2021/2022