Олимпия Ямбол – Хасково е финалът в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
11-06-2022 20:15 | BGbasket.com

Олимпия Ямбол и Хасково ще спорят за титлата в ББЛ Б група през този сезон. Двата тима спечелиха полуфиналите си и утре в зала „Триадица“ ще определят шампиона.

Олимпия стигна до мача за титлата, след като днес победи Дрийм Тийм Троян с 65:53. Баскетболистите в червени екипи взеха минимален аванс след първата четвърт – 16:15. Ямболският тим обаче обърна и поведе с двуцифрена разлика през втория период, но на почивката от нея бе останала едва точка. Ключова се оказа третата част, която съставът на Тончо Тодоров спечели с 26:5 и се откъсна в резултата, като запази водачеството си до последно, въпреки че Дрийм Тийм успя да заличи част от пасива си.

Росен Иванов завърши с 21 точки и 9 борби за успеха. Йоан Христов има 19 точки, със 17 и 9 борби е Николай Нинов.

За съперника Радослав Кочев вкара 11 точки, Петър Лалев добави 10.

Хасково ще защитава трофея си в ББЛ Б група след категоричен успех срещу Миньор 2015 Б със 100:67. Миналогодишният шампион започна много уверено мача и поведе с двуцифрена преднина само след няколко минути игра, като с всяка следваща част не спря да увеличава разликата. Най-сериозното му предимство бе при стрелбата от тройката (17 срещу 5), а освен това направи и 12 грешки срещу 22.

Ивайло Тонев бе най-резултатен за Хасково с 31 точки и 7 борби, Динко Христов е с 27 точки и 9 борби, а Виктор Колянов има 18 точки и 9 асистенции.

Михаил Танев реализира 16 точки за отбора от Перник и овладя 8 борби, по 10 точки имат Ивайло Вучков и Калоян Йорданов.

Загубилите четвъртфиналите си вчера Ънстопабъл Б и Шоутайм Б спечелиха днешните си мачове, които бяха и последни за тях и съперниците им за сезона, тъйкато не са предвидени срещи за пето и седмо място.

Ънстопабъл Б постигна драматичен обрат срещу Чардафон Б със 77:76. До средата на втората част двата тима многократно си разменяха водачеството, след което този от Габрово се откъсна със 17 точки и поддържаше аванс до последните минути. В самия край обаче отборът от Добрич стигна до пълен обрат и измъкна успеха.

Кирил Кънев бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 17 има Петър Демирев с 8 асистенции.

Андреан Деков се отчете с 20 точки и 9 борби за съперника, а дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби има Мартин Миланов.

Много интрига предложи и другият двубой, в който Шоутайм Б надви Титан Пропъртис с 67:58. След серия от обрати през цялото време, нито един от отборите не успя да се откъсне с повече от няколко точки. Столичният тим обаче така и не успя да се разпише в заключителните пет минути, което позволи на варненци да направят серия от 10:0 и да спечелят мача.

Пламен Илиев бе в основата на успеха с 31 точки, 11 реализира Павел Георгиев.

За опонента Найден Ламбрев отбеляза 25 точки, по 10 имат Иван Паничерски и Цветан Велчев