Бронз за Балкан от Купа БФБ при 14-годишните

(сн. balkan-basket.com)
27-06-2022 13:00 | balkan-basket.com

Балкан спечели бронза в турнира Купата на БФБ при момчетата U14. В малкия финал днес в зала "Бойчо Брънзов" момчетата, водени от треньора Иван Коцев, се наложиха над домакина Делфин с 69:66 след драматичен мач с множество обрати.

За първо място ще спорят ЦСКА и Черно море Тича

Двубоят започна оспорвано, а на полувремето Балкан водеше със 7 точки при 35:28. Двата тима си смениха водачеството на няколко пъти в третия период, който завърши при две в полза на бургазлии - 52:50.

Поредицата от обрати продължи и през решителната четвърт, а близо минута преди сирената резултатът бе равен 64:64. 52 секунди преди края домакините поведоха с 66:64. Последва таймаут за Коцев, а след него Петър Симеонов вкара ключова тройка за 67:66 в полза на Балкан. Гостите удържаха съперника без кош докрая и увеличиха до 3 преднина при 69:66 при оставащи 15 секунди. След това Делфин изпусна тройка и бе фаулиран, но не вкара и ботевградчани спечелиха срещата.