Юношите U18 взеха реванш от Румъния

(сн. Михаил Михайлов, архив)
10-07-2022 15:28 | basketball.bg

Националният отбор по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст спечели втората контрола в Румъния, която се проведе днес. Тимът, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков, победи тима от северната ни съседка със 72:57.

По този начин нашите взеха реванш за загубата в първия мач.

Мачът започна равностойно с размени на водачеството, като на почивката българите имаха 4 аванс. Второто полувреме започна с превъзходство на нашите момчета, които поведоха с 13 точки. Последваха нови равностойни минути, но в края българите показаха повече желание и концентрация и натрупаха сериозна разлика за крайния успех.

Националите ни отново загубиха борбата, но имаха предимство в бързите атаки и в точките, дошли от резервната скамейка.

Този път всички играчи получиха игрово време, като само двама не успяха да се разпишат.

Тагове: България U18