Черно море Тича претърпя загуба от румънци в контрола

(сн. BGbasket.com)
10-09-2022 20:35 | Деляна Кадиева

Черно море Тича загуби от румънския Атлетик Констанца с 65:80 в контролна среща. Мачът се проведе по-рано днес в зала "Христо Борисов" във Варна.

Двама тима изиграха добър двубой, в който варненци се държаха в мача през първото полувреме, което бе изключително равностойно. В края на първия период Черно море Тича имаше преднина едва от три точки при 23:20, която през следващата четвърт достигна 9. Това беше и най-голямата разлика в полза на домакините през целия двубой. След няколко лоши нападения, без възможност за увеличаване на актива за Черно море Тича, румънците стопиха разликата и поведоха в края на втората част при 39:38.

След почивката старши треньорът на варненци завъртя целия състав, което позволи на Атлетик Констанца да натрупа по-голяма преднина. Усилията на "моряците" не достигнаха да стопят разликата, независимо от бързите атаки, които направиха в последната четвърт, и преднината от 15 точки се запази до края на срещата.

Най-резултатен за доманиките беше Мартин Йорданов с 16 точки, следван от Михаил Молдов с 13 и Девин Мартин с 12.

За победители 22 точки отбеляза Моцкевичус, a с 18 се разписа Джонсън.

Тагове: Черно море Тича