Обрат и трета победа за Ямбол U16 в Европа

24-09-2022 21:04 | BGbasket.com

Ямбол U16 записа трета поредна победа на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Унгария. Тимът надви днес молдовския Адмиралс с 85:64.

Българите бяха в ролята на догонващи през цялото първо полувреме, като на почивката изоставаха с 33:42.

Преднината на съперника стана 13 точки малко след подновяването на играта, но след страхотна серия, преди последната част ямболии обърнаха за 57:52. Подемът в играта им продължи и в оставащото време, като те спечелиха и с разлика.

Никола Нанков бе най-резултатен за победителите с 25 точки. Стефан Касабов записа 19, с 15 е Ивелин Динев. Марк Шопов се отчете с 14 точки, 12 борби и 7 откраднати топки, а Георги Иванов има 11 точки.

В последния си мач от турнира в неделя сутрин Ямбол ще премери сили с отбора на Международна баскетболна академия Мюнхен.