Ямбол U16 завърши без загуба в Унгария

25-09-2022 12:03 | BGbasket.com

Ямбол U16 завърши без загуба участието си на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Унгария. В последния си мач днес тимът се наложи над състава на Международна баскетболна академия Мюнхен със 79:63.

Подобно и на двубоя срещу Адмиралс в събота, българският тим направи обрат, за да спечели срещата.

Отборите многократно си разменяха водачеството през първото полувреме. На два пъти тимът от Германия повеждаше с 9 точки, а на почивката бе напред с 43:40. Баскетболистите на Стойо Чолаков обаче си върнаха водачеството след паузата и след много силно второ полувреме, спечелиха убедително.

Ивелин Динев бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Георги Иванов вкара 20, като овладя и 10 борби. Никола Нанков е с 19 точки, а дабъл-дабъл има и Стефан Касабов – 11 точки и 13 борби.

Следващият турнир от надпреварата ще се проведе в периода 16-19 февруари, 2023 г. в Пардубице, Чехия. Съперници на Ямбол в него ще са останалите отбори от групата – Интер Братислава, Сибиу, MAFC Будапеща и Пардубице.